Direktlänk till inlägg 6 augusti 2008
Jajamensan. :) Mamma å pappa kom å hämtade oss vid elva, så begav vi oss med siktet inställt på Tostebergaängar.
Vädret var på vår sida, solen tittade till å med fram. :) Vi gick ut på ängarna, men vagn å allt. :) Viggo fick sitta upp så han kunde spana på de fina omgivningarna. :)
Sen åt vi en massa gott å slogs med getingar. :)
Sen styrde vi kosan mot EKO, ett självklart stopp om man är på det hållet. Ingen av oss skulle egentligen ha något, men prislapparna stannade på nio respektive fyra hundra kronor. Mamma å Pappa köpte bla. en gunga till Viggo å en cykelsits(för framtid bruk kanske jag ska poängtera :)) som vi ska flänga Asarum runt på. :)
Jag hittade krukor till gillestugan bland annat. :)
Viggo har varit så glad å lycklig hela dagen, trots missade sovtider å annat som borde stört. Han är så fin, älskade pojken! <3
Jag började dock få migrän-känningar redan på EKO, ingen huvudvärk, men illa mående å svettningar. Å det ville inte ge med sej. Så nu mår jag illa av andra anledningar än vad jag trodde jag skulle göra i dag.
Är såå besviken, jag som skulle kränga kroppkakor. :(
Fick bara i mej 2 stycken, ynkligt värre...
Nu ska vi lägga oss, tidigt?! Ja, men man behöver alla sömn man kan få så det ska bli skönt! :)
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | |||||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||
|