Direktlänk till inlägg 26 augusti 2012
Söndagsfrukost!
Alltså, vad vilar det för förbannelse över den här familjen egentligen...?
Å vad är det som gör att sömn, det är nått sånt där som man hört talas om, men inte riktigt kan säga att man upplevt. :P
Viggo har förvisso sovit två hela nätter i sin egen säng denna veckan, å även när kommer över till oss sover han i regel gott.
Leo däremot, han är helt tokig på nätterna nu för tiden, han klättrar, springer å skriker.
Å så envisas han med att ligga antingen på mej eller så nära kanten att jag måste sova med armarna i ett hårt grepp om honom. :(
I natt började förbannelsen verka ännu tidigare även vanligt, för strax efter midnatt vaknade jag med magsmärtor som kandes som att nån stack en kniv i sidan på mej.
Å när vi senare hade fullt utrymmeskrig i sängen, då hade det inte gått över alls...
Jag känner mej helt mörbultad när jag vaknar på mornarna minst sagt.
Det verkar inte va meningen att vi ska sova, inte än på ett par år i allafall...
Nu är jag inte så gnällig som det verkar egentligen, men det är så himla trist å va som ett vrak om kvällarna.
I kväll lär verkligen inte va ett undantag då jag jobbar mellan tolv å kvart över nio.
Nu ska jag däremot lämna datorn å umgås med familjen som jag sen får klara mej utan tills nattkaosen drar i gång igen. :)
Kram på er!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |||
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | |||
27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||||
|