
Jag somnade visst till här.
Kan det ha varit i en timme?
Viggo sover också, skönt att han kom till ro. <3
Martin verkar förvånansvärt hurtig å onytta-ångesten kryper i mej men ändå orkar jag inte masa mej upp från sängen.
Men snart måste jag.
Hela den här dagen får inte gå till spillo, även fast planen var att försöka vila denna helgen...
En dusch kanske hjälper?
Så får det bli!!! :)
Å sen ska jag laga tvättäkta söndagsmiddag i form av helstekt kyckling, å kanske om orken infinner sej slår jag till på efterrätt med. :)
Hoppas ni har en bra söndag! :)
Lisa - mamma till Knut & Agnes
2 september 2012 20:18
Det är verkligen trist att han fått magsjuka =/ hoppas att ni andra klarar er undan!
Tänkte höra uti den helstekta kycklingen, hur brukar du göra den? Jag har ju nyss börjat med helstekt kyckling och hur mört blir inte köttet! Fasiken köttet lossnar från benet, så himla gott! :D men jag vet inte om jag lyckats få ngn bra smak ännu på köttet. Så hur lagar du din helstekta kyckling?
http://mammatillknut.bloggplatsen.se
Lisa
2 september 2012 20:32
Än så länge är övriga familjen som vanligt! *håller tummarna!*
Jag gör min kyckling i lergryta, blir verkligen supergott.
I dag kryddade jag med salt å peppar å fyllde själva kycklingen med klyftad citron å hackad persilja, penslade med smält smör å toppade med paprikapulver.
Hällde på en liter vatten, på med locket å in i kall ugn å satte den på 225 grader å hade den inne i 1½ timme. :D