Direktlänk till inlägg 23 januari 2011
Nu är banne mej denna veckan med slut.
Var tar tiden vägen?
I dag är det den 23 januari om en exakt en månad fyller vår stora son 3 år, det är helt j*vla galet!!!
Han har till å med hunnit bli storebror, å jag fattar inte var tiden tagit vägen..?
Galet var ordet! :)
I dag har vi inte gjort så värst många knop.
På förmiddagen lekte vi mest. Bägge barnen badade, Viggo låg i i närmare än timme å var skrynklig som ett russin. :) Vilken jäkla tur att vi har ett badkar så mycket som den ungen älskar å bada. :)
Den enda nytta jag gjort rent praktiskt är å städat badrummet, men ibland kan man kosta på sej å va lat, även om det innebär extra jobb en annan dag. :)
Vid två åkte vi till Mörrum å åt stek.
Det var som vanligt mycke gott. :)
Martin han fixade bordet han. :)
Vi fick även semlor innan vi körde hemåt.
Med den lilla avstickaren hos M å P för å hämta Billy Boy å ett gäng med kokböcker som min mormor skickat med mamma hem för att ge mej. :)
Inte mindre än nio stycken olika Stora Boken från Ica som mormor köpt under 80-talet. Jag älskar kokböcker så jag tackar å tar emot, alltid hittar man nått kul. :D Mest gillar jag den om sylt å saft, för det temat äger jag ännj ingen annan bok om. :)
Imorron är det så måndag igen å då ska vi till Öppna förskolan som vanligt.
Resten av veckan är planerad med en massa skojigheter nästan varje dag å kväll. :D
Jag ska träna på onsdag, Step up, å på torsdag ska jag ha Me&I-träff(om nån är sugen på å komm,hojta bara till. :P) så det är minst sagt fullt ös. :D
Kul. :D
Nu ska jag se lite PB(surprise? :P) sen är det bedtime. :)
Hoppas ni har haft en bra helg. :)
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | ||||||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |||
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |||
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | |||
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | |||
31 | |||||||||
|